Prognozowane trendy na wiosnę i lato sprawiają, że wprost nie możemy się doczekać nowego sezonu. Dedykowane na te pory roku bluzki damskie zachwycają stylistyką. Z jednej strony spotykamy się z tendencjami modowymi, które znamy z poprzednich lat, z drugiej nie brak „nowości”, które od czasów młodości naszych rodziców nie były na wokandzie. Jedno jest pewne: nowy sezon pod względem modowym będzie oryginalna, zaskakujący i z pewnością dostarczy wielu wrażeń. Wystarczy jeden wybrany egzemplarz, by odświeżyć odrobinę look na nowy sezon.

Najmodniejsze bluzki damskie – Rozszerzane rękawy?

Zdjęcie bluzki damskiej rozszerzonej u dołu i na rękawach (kolor bluzki - czarny)

Bluzka damska rozszerzana

Zdjęcie bluzki damskiej rozszerzonej u dołu i na rękawach (kolor bluzki - czarny)

Bluzka damska rozszerzana

Obiektem westchnień w naszej redakcji jest bluzka z rozszerzanymi rękawami. Przeskalowane, wyraźnie rozszerzane rękawy to element, który odmieni tradycyjną koszulę, czy prostą bluzkę. Z tym nietypowym rozwiązaniem doskonale korespondują bufki i obszerne falbany, sprawiając, że bluzka z takimi ozdobnymi będzie niezwykle wyrazistym, dominującym wręcz elementem.

Rozszerzane rękawy powinny szczególnie przypaść do gustu paniom, które posiadają szerokie ramiona. W ten prosty sposób można skorygować optycznie proporcje swojego ciała.

Asymetryczność na topie

Obok bluzek z rozszerzanymi rękawami w przyszłym sezonie modne będą egzemplarze z widoczną asymetrycznością. Ta ostatnia może dotyczyć również wcześniej wspomnianych rękawów, choć równie często występować będzie pod postacią wydłużonego tyłu, czy nieregularnego kształtu dekoltu. Asymetryczność wprowadza element zaskoczenia, sprawia, że bluzka staje się niej oczywista, a przez to wzbudza szczere zainteresowanie. Tego elementu dekoracyjnego nie trzeba chyba przedstawiać – falbany zagościły już z pewnością w waszych szafach już w poprzednim sezonie.

Zdjęcie Bluzki damskiej z marszczonymi rękawami (kolor bluzki lekki róż)

Bluzka Damska z marszczonymi rękawami

Zdjęcie Bluzki damskiej z marszczonymi rękawami (kolor bluzki lekki róż)

Bluzka Damska z marszczonymi rękawami

Wiosną i latem nosimy je z lubością i namaszczeniem, im więcej falban tym lepiej. Marszczone, warstwowe, układające się w rzędy i kaskady falbany będą zdobić również sukienki, spodnie i spódnice, jednak my radzimy wybierać falbaniaste bluzki. Pamiętajcie, że te niebywale stylowe ozdoby dodają mimowolnie objętości… Będąc przy falbanach nie sposób nie wspomnieć o bluzkach z dekoltami w stylu hiszpańskim, które pokochałyśmy ze wzajemnością poprzedniego lata. Nie chcecie żegnać się z nimi w tym sezonie? Nie musicie, odkryte ramiona zostały przemycone do kolekcji na wiosnę i lato 2017.