Ten post nie traci aktualności przez cały rok, jednak teraz, w okresie karnawałowym jest szczególnie potrzebny. Bale, zabawy, studniówki to okazje, które wymagają odpowiedniego stroju. Zazwyczaj są to oczywiście sukienki, choć równie efektownie i elegancko mogą prezentować się kombinezony i spódnice zestawione z topami. Ponieważ wizytowe czy wieczorowe kreacje wyróżniają się za sprawą niecodziennych fasonów, czy bardziej wymagających, niecodziennych materiałów dobór odpowiedniej bielizny jest w ich przypadku niezwykle istotny. Wystające ramiączko, czy odznaczające się majtki mogą skutecznie popsuć efekt, nad którym tak misternie pracowałyśmy.

Z czym kojarzą się suknie wieczorowe? Nie tylko z długością do ziemi, zazwyczaj tej ostatniej towarzyszy głęboki dekolt, który stwarza idealną okazję do wyeksponowania biżuterii. Przy bardzo głębokim dekolcie problem polega na trudności z doborem stanika. Należy w takiej sytuacji rozpocząć poszukiwania biustonosza z obniżoną linią zapięcia – najlepiej na zakupy wybrać się z sukienką, by nie robić niepotrzebnych i nietrafionych zakupów. Niestety nie zawsze można znaleźć model idealny, często jedynym rozwiązaniem jest nie zakładanie go w ogóle, takie praktyki są szczególnie częste przy omawianym fasonie. W takiej sytuacji ratować się naklejkami silikonowymi, które dadzą choć złudzenie ochrony gwarantowanej przez miseczkę stanika. Silikonowe naklejane wkładki nie zbiorą i nie przytrzymają biustu jak tradycyjny stanik, jednak dodadzą trochę pewności paniom, które niezbyt komfortowo czują się bez bielizny. Warto zaopatrzyć się w taki przyklejany egzemplarz, może okazać się wyjątkowo pomocny w przypadku kreacji z głębokim rozcięciem na plecach. Takie sukienki nie wyglądają korzystnie z widocznym zapięciem na plecach, nawet jeżeli wykonane jest z przeźroczystej gumy, a co za tym idzie jest teoretycznie niewidoczne.

Kolejnym niezbędnikiem okazuje się być stanik bardotka z odpinanymi ramiączkami, najlepiej w cielistym kolorze. Warunkiem koniecznym jest dobranie odpowiedniego rozmiaru: stanik powinien utrzymywać się na obwodzie klatki piersiowej, a nie ramionach. To gwarancja, że nawet podczas zabawy i tańca będzie utrzymywał się we właściwym miejscu. Wybór modelu też nie jest przypadkowy. Bardotka podnosi i zbiera biust, co czyni go idealnym dodatkiem do sukienek bez ramiączek, lub też z głębokimi, profilowanymi dekoltami. Efekt push-up sprawi, że nie zabraknie ci również pewności siebie.

Halki kojarzą Wam się z pokoleniem naszych babć, które bez tego bieliźnianego dodatku nie czuły się kompletnie ubrane? Błąd, halki doskonale zaadaptowały się w naszych czasach. Zmieniły jednak zastosowanie i służą głównie jako wyszczuplające elementy. Obcisła sukienka nie musi być poza twoim zasięgiem. Wystarczy zainwestować w wyszczuplającą halkę – obcisła,uciskająca halka potrafi okiełznać nawet niesforne fałdki i sprawić, że nie będą one widoczne, nawet w przypadku bardzo dopasowanej kreacji. Nie bagatelizujcie kwestii składu materiałowego bielizny wyszczuplającej. Ponieważ jest to cześć garderoby bezpośrednio przylegająca do ciała wpływa na komfort. Innymi słowy bielizna musi przepuszczać powietrze.