Lata młodości naszych rodziców często pozostają niezrozumiałe, nie tylko pod względem zwyczajów i obyczajowości, ale również z powodu mody. O egzotyce tej ostatniej przekonać się można patrząc na stare fotografie, przedstawiające starsze pokolenie w sile wieku. Informacja, na temat wielkiego powrotu tendencje estetycznych charakterystycznych dla lat osiemdziesiątych może wywołać grymas niesmaku na twarzy niejednej miłośniczki mody. W pierwszej kolejności na myśl przychodzą kolorowe getry, szeleszczące sportowe kurtki, a to wszystko w oprawie niewybrednego makijażu i nieśmiertelnej trwałej na grzywce (szczerze współczujemy osobom, które zatrzymały się mentalnie na tym etapie). Jesteśmy zdania, że nie można przymuszać się do noszenia czegoś, co zupełnie nie będzie pasować do preferowanego stylu, ale jest też druga strona medalu. Modne w zbliżającym się sezonie ubrania inspirowane latami 80-tymi nawiązują do estetyki tamtych lat, są to jednak wersje współczesne, a wiec bardziej przystępne. Antagonistom tego trendu polecamy prześledzić, ile elementów charakterystycznych dla tamtych lat jest już na stałe obecne w zasobach naszych szaf…

Trendy lat 80-tych – Body i bluzki

Choćby wygodne i cenione przez wiele miłośniczek mody body. To element garderoby kojarzony z szalonymi latami osiemdziesiątymi. Spokojnie, nie musimy nosić go na legginsy. Wystarczy zestawienie ze spódnicą, czy spodniami. Podobnie rzecz ma się w przypadku bluzek z ogromnymi bufkami na rękawach, czy żabotem podkreślającym dekolt. Nie od dziś goszczą w naszych szafach, dodając nonszalancji i nutki dandyzmu do stylizacji, a przecież cieszyły się ogromną popularnością właśnie w omawianym czasie.

Trendy lat 80 – Kurtki i żakiety

Na body, lub bluzkę z żabotem najlepiej narzucić kolorową kurtkę. Do sportowych kurtek przekonałyśmy się przecież już jakiś czas temu, od kiedy to bomberki pojawiły się na wokandzie. Kurtki w stylu lat osiemdziesiątych wyróżniają się przewiewną tkaniną, wyrazistymi kolorami i przyciągającymi spojrzenia wzorami, nie brak im również ściągaczy przy rękawach, a często pojawia się na nich również duże logo firmy. Innym okryciem wierzchnim są oczywiście żakiety, w których stronę z pewnością zwrócą się miłośniczki mody preferujące eleganckie stylizacje. Wymarzony żakiet w stylu lat osiemdziesiątych wyróżnia się pod względem kroju, użytego materiału oraz charakterystycznego elementu konstrukcji. Przede wszystkim musi być taliowany, eksponowanie tej części kobiecego ciała to swoisty znak tamtych czasów. Temu podporządkowane było również stosowanie poduszek na ramionach. Dobrą, a zarazem ciepłą alternatywą są oczywiście swetry. Oversizowe, obszerne modele we wzory korespondują również z innym gorącym trendem tego sezonu, czyli babcinym szykiem.


Źródło : http://www.happyhair.hu/archive/&page=47
Zdjęcie: http://www.happyhair.hu/img/images/JeanPaulGaultier.jpg