Z niekrytym zainteresowaniem śledzimy prognozowane na zbliżający się sezon trendy. Jednak wieść o powrocie do łask mody charakterystycznej dla lat dziewięćdziesiątych wywołała grymas dezaprobaty. W pierwszym momencie trudno było wyodrębnić z mody tamtych lat elementy, które pasowałyby do współczesnego sposobu ubierania. Ostatnia dekada poprzedniego wieku wyróżniała się estetyką ewidentnie odmienną, aniżeli pasująca obecnie. Czasy, w których Britney Spears była u szczytu swojej kariery, a w telewizji królował serial Beverly Hills 90210 kojarzą się, powiedzmy sobie szczerze, z kiczem, co sprawia, że trend ten jest wyjątkowo trudny. Sztuką jest dobranie części garderoby charakterystycznych dla tamtego okresu i umiejętne wplecenie ich w stylizacje. Oczywiście nie chodzi o całkowitą wymianę garderoby na rzecz tej „vintage”. Pojedyncze akcenty sprawią, że strój nawiązywać będzie do bieżącej mody, a jednocześnie nie będzie przerysowany.

Lata 90 a body

Zestawienie modowych niezbędników znanych z lat dziewięćdziesiątych zaczyna body. Ta niebywale zmysłowa, kobieca część garderoby przeżywa obecnie swój renesans, warto jednak pamiętać, że wywodzi się właśnie z lat 90-tych. Nie nosimy go jednak na siłownię, jak to miały w zwyczaju miłośniczki mody w tamtych czasach. Zestawiamy je raczej z ołówkowymi spódnicami, czy spodniami z wysokim stanem. Wykonane zazwyczaj z elastycznej, dopasowującej się do ciała dzianiny body doskonale podkreśla sylwetkę i eksponuje jej wdzięki. Body doskonale sprawdzi się w zobowiązujących stylizacjach, z powodzenie można nosić je na co dzień, w charakterze bazy — pod żakiet czy narzutkę. Jedynym mankamentem jest korzystanie w takim stroju z toalety, ale tym zagadnieniem nie warto zawracać sobie głowy. Efektowna prezencja jest tego warta!

Spodnie typu Mom jeans

Choć sugestie z czym nosić wcześniej wspomniane body pojawiły się wyżej, jest jedna propozycja wyjątkowo warta uwagi. Jeżeli spodnie, to tylko mom jeans! Nazwa tego modelu wskazuje na fakt, że taki krój był już kiedyś popularny oraz na specyfikę takich egzemplarzy: wyglądają jak pożyczone z szafy mamy. Pokolenie temu nasze mamy nosiły podobne spodnie z wysokim stanem i prostymi nogawkami, które nie opinały przesadnie sylwetki. Teraz fason ten znowu zyskuje na popularności. Spodnie typu mom jeans podbijają serca miłośniczek mody głównie za sprawą wygody, za które uwielbiały je kobiety w latach dziewięćdziesiątych. Polecamy szczególnie modele uszyte z jednolitego jeansu, przetarcia i dziury niezbyt dobrze wyglądać będą w połączeniu z tym modelem.

Stylowy choker a lata 90

Trzecie miejsce na podium zajmuje choker, ozdoba, która jest z nami już od kilku sezonów. Aksamitki, wstążki wiązane na szyi, czy szarfy stanowią ciekawy dodatek, są swoistą kropką nad i w każdej stylizacji. Tego typu minimalistyczna biżuteria doskonale pasować będzie nie tylko do wieczorowych kreacji, nie bójmy się inspirować trendsetterkami i sięgać po chokery również nosząc sportowe bluzy, czy ciepłe swetry. Łabędzia szyja wydaje się być obiektem pożądania niezmiennie od wielu lat, w zbliżającym się sezonie będziemy mieć modny sposób na osiągnięcie takiego efektu.