Skóra stała się bardzo popularna już w poprzednim sezonie, utrzymuje jednak topową pozycję również teraz. Skórzane dodatki i akcesoria są z nami od lat, również skórzane kurtki dorobiły się kultowej pozycji, lubimy też nosić skórzane spódnice i spodnie. Nie bez powodu spodnie wymienione zostały jako ostatnie, cieszą się one najmniejszą popularnością wśród skórzanych części garderoby. Czemu? Same zadajemy sobie to pytanie, bo prywatnie uwielbiamy skórzane spodnie. Przyznajemy jednak, że w niewłaściwie skomponowanej stylizacji ta niebywale modna część garderoby może prezentować się niestosownie, wulgarnie, czy tandetnie.

Skórzane Spodnie – Z czym je zestawić?

Z czym zestawiać skórzane spodnie żeby uniknąć takich sytuacji? Z czymś, co przełamie ich ekstrawagancki charakter i sprawi, że doskonale pasować będą nie tylko jako strój na imprezę. Polecamy zwłaszcza o tej porze roku minimalistyczne, wyróżniające się subtelną elegancją swetry (ostatnio pisaliśmy o swetrach na zimę) – proste fasony, zrównoważona kolorystyka, wzory najlepiej ograniczone do minimum. Sweter tego typu sprawi, że skórzane spodnie nie będą wydawać się niestosownym ubraniem na co dzień, do pracy czy szkoły. Za sprawą ponadczasowej białej koszuli, czy przeciwnie, jednolitej kolorystycznie marynarki skórzane spodnie zapewnią wyszukany, pełen szyku wygląd. Ale to nie wszystko, wystarczy zestawić je z prostym T-shirtem i butami na obcasie by być gotową na wieczorne wyjście: koncert czy imprezę. Fenomen tych spodni sprawia, że stylizacja z nimi w roli głównej będzie wyróżniała się oryginalnością i niebanalnością. Nawet najbardziej niepozorne, klasyczne elementy garderoby stają się w ich towarzystwie wyszukanymi dodatkami, którym nie sposób odmówić „tego czegoś”.

 

skórzane spodnie zestawienie

Podsumowanie

Jeżeli chodzi o same fasony to rekomendujemy jak zwykle nieśmiertelne rurki. Modele z długimi, zwężanymi nogawkami na stałe zadomowiły się w naszych szafach i nic nie wskazuje na to, że przyjdzie nam je porzucić. Modne latem 2016 roku kuloty również nie tracą swej pozycji.

 

Źródło zdjęć: pinterest.com