Wśród pierwszych modowych skojarzeń związanych z jesienią są oczywiście oprócz swetrów i ciepłych szali płaszcze, stanowiące swoistą wisienkę na torcie garderoby zarezerwowanej na tę porę roku. Jeżeli jeszcze nie kupiłyście jesiennego płaszcza i szukacie inspiracji do zakupu świetnie trafiłyście. Spośród asortymentu proponowanego przez marki odzieżowe nasza redakcja wybrała dwa modele, bez których trudno wyobrazić sobie tegoroczną jesień.

Płaszcz damski wiązany w pasie

Absolutnym hitem tej jesieni jest płaszcz przypominający swym krojem szlafrok, choć warto zaznaczyć, że musiałby to być niebywale elegancki egzemplarz. Wszystko za sprawą oversizowego, obszernego kroju oraz wiązanego w talii paska. Ten ostatni pozwala regulować szerokość płaszcza, a tym samym wpływać na jego wygląd. Wiązanie jest często jedynym sposobem zapięcia tego typu modeli, ale oprócz pragmatycznego zastosowania pełni również funkcję estetyczną, a mianowicie podkreśla i eksponuje talię, wyjątkowo kobiecą część ciała. To doskonała wiadomość nie tylko dla szczęśliwych posiadaczek figur umownie przyrównywanych za sprawą kształtu do gruszki, czy klepsydry. Miłośniczki mody, które nie mogą pochwalić się wyraźnym wcięciem mogą optycznie je zaakcentować właśnie za sprawą tego elementu. Drugim wyróżniającym detalem jest głęboki dekolt w kształcie litery V zakończony obszernym, swobodnie układając kołnierzem, który dodaje każdej stylizacji nutkę nonszalancji.

Płaszcz damski pudełkowy

Ten równie popularny w tym sezonie model to ukłon w stronę modowej klasyki. Do tej ostatniej nawiązuje za sprawą prostego, pozbawionego wymyślnych elementów dekoracyjnych kroju, który z pewnością nie wyjdzie nigdy z mody. Specyfika fasonu oraz wykończenia tego typu modeli mają kolejną bardzo ważną zaletę, a mianowicie wysmuklają optycznie sylwetkę. Efekt ten potęguje rząd dekoracyjnych guzików, na które zazwyczaj zapiane są tego typu egzemplarze. Jest to więc godna uwagi propozycja dla kobiet, które chcą za sprawą stroju modelować wizualnie swoją figurę.